Tihti esineb segadust, kui palju ja millise ajavahemiku järel peab tööandja hüvitama töötaja uuenenud prilliretsepti. Jurist selgitab.

Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Mari-Liis Ivask selgitab, et prillide hüvitamist reguleerib määrus "Kuvariga töötamise töötervishoiu ja tööohutuse nõuded". Kui täidetud on teatud tingimused, siis tööandja peab prillide ostmisega seotud kulud kinni aitama maksta.

Millised need tingimused on?

Nii peab see töötaja töötama vähemalt poole oma tööajast kuvariga, st üle nelja tunni tööpäevas või üle 20 tunni nädalas. Loomulikult peab tervisekontrollis selguma, et ta üldse vajab prille kuvariga tööks.

Kõige olulisem tingimus on aga see, et tervisekontrollis peab selguma et töötaja nägemisteravus on muutunud ja ta vajab seetõttu uusi prille.

Oluline on teada seda, et samas hüvitamise määra ei ole õigusaktides kirjas.

Tavapäraselt on pandud prillide hüvitamine paika ettevõtte sisemiste reeglitega. Näiteks on määratletud hüvitamiseks rahaline piir või protsent koguhinnast. Tihti jääb see siiski alla prillide tegeliku kogumaksmuse ja tööandja seega hüvitab vaid osa sellest.

Prillide maksumuse hüvitamine ei tohi aga oleneda töösuhte pikkusest ega sellest, kas nägemisteravus on vähenenud just selle tööandja juures. Prillihüvitist on õigus saada ka täiesti uuel töötajal, kui need on kuvariga töötamiseks vajalikud.

Allikas: Tööelu.ee