Augusti lõpus oli töötuna registreeritud 49 324 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 7,6%. Võrreldes juuliga on töötute arv vähenenud 2,2% (juuli lõpus oli registreeritud töötuid 50 427).

Uusi töötuid registreeriti augustis 6 846, seda on vähem kui juunis ja juulis. Eelmise aasta augustiga võrreldes on registreeritud töötute arv kasvanud 1,6 korda (31.08.2019 oli töötuna arvel 31 488 inimest).

 

Edasi loe: https://www.tootukassa.ee/uudised/augustis-registreeritud-tootus-vahenes-ule-mitme-kuu-langes-registreeritud-tootute-arv-alla

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik avaldab pöördumises valitsuse poole toetust haigushüvitise maksmisele esimesest haigestumise päevast, rõhutades, et majanduslik toimetulek ei tohiks sundida haiget inimest tööle.

 

Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/7057535/tervishoiutootajate-liidu-juht-raha-ei-tohi-sundida-haiget-toole

Statistikaameti andmetel oli tänavu teises kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 8088 vaba ametikohta, mis on 28% vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Tööle võeti 39 540 inimest ja lahkujaid oli 50 184, kellest iga neljas taandus ametist tööandja algatusel.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 608 175, millest suurima osa moodustasid töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusalad. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hariduse (1405), avaliku halduse ja riigikaitse (1084) ning tervishoiu ja sotsiaalhoolekande (1035) tegevusaladel.

 

Lähemalt loe: https://www.stat.ee/et/uudised/tooandja-algatusel-toolt-lahkunute-arv-kasvas-huppeliselt

Mööblitootja Tarmeko juht Jaak Nigul leiab, et Eesti avalikku sektorit tuleks kärpida vähemalt 30 tuhande inimese võrra, sest riik on elanud üle jõu ja laenurahaga elatustaset hoida ei tohi. Riik peaks ettevõtete toetamise asemel investeerima infrastruktuuri arendamisse, et aidata ääremaade inimesi ja ettvõtteid, ütles ta usutluses Indrek Kiislerile.

 

Lähemalt loe: https://www.err.ee/1132308/tarmeko-juht-nigul-avalikku-sektorit-tuleks-karpida-30-000-inimese-vorra

Konjunktuuriinstituudi direktori Marje Josingu sõnul ei oleks tuhandetele turismisektoris töötavatele inimestele kevadeni palgatoetuse maksmine õige. Majandusele oleks tervislikum, kui inimesed otsiks uue töö.

Koroonalaine pani põntsu majandusele aasta alguses, sügiski tõotab tulla viiruse tõttu keeruline. Marje Josingu sõnul ei sõltu majandus ainult meist, vaid ka meile olulistest naaberriikidest. Mida arvab Marje Josing meie majanduse hetke olukorrast ja mida tema arvates tuleks teha, loe juba pikemalt artiklist. 

 
Edasi lugemiseks:

https://maaleht.delfi.ee/uudised/marje-josing-kui-maksame-palgatoetust-siis-kulmutame-inimesed?id=90968447