töölepingu lõpetamine kui tööd on vähe

  • murelik küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
3 aastat 11 kuud tagasi #52596 lisas murelik küsija
Töötan eraldi uksega kontor-lao tüüpi väikefirmas. Oleme avatud, aga tööd umbes poole vähem.

Täna kutsus ülemus mu enda juurde, et tahab töölepingu lõpetada. Kirjutagu ma alla, et tööleping lõpetatud poolte kokkuleppel. KAS MULE TAHETAKSE TEHA TÜNGA.


Ok ma saan aru, et raske ja oleksin nõus palgavähehendusega või koondamisega. See mida tema teha tahab on alatus! Milline oleks korrektne alus töölepingu lõpetada? Konkretne punt? Kas on olemas võimalus, et hakkan saama Töötukassast hüvitist saama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murelik küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
3 aastat 11 kuud tagasi #52597 lisas murelik küsija
murelik küsija vastas teemale töölepingu lõpetamine kui tööd on vähe
Ühe koha leidsin :) Kas see võiks sobida?
§ 89. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel
lg 1

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
3 aastat 11 kuud tagasi #52598 lisas Lugeja
1. Ei soovitaks alla kirjutada poolte kokkuleppel töölepingu lõpetamisele, kui ise seda ei soovi?
2. See § on on tööandja poolt lõpetamise kohta, tööandjat ei saaks selleks sundida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • murelik küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
3 aastat 11 kuud tagasi #52599 lisas murelik küsija
murelik küsija vastas teemale töölepingu lõpetamine kui tööd on vähe
Kas on olemas § mille alusel saab töötaja algatada lepingu lõpetamise selliselt, et saaks ka töötuskindlustushüvitist?

Ma ei tahagi, et tööandja maksaks mulle mingit ekstra hüvitist (tema poolt täiendav kulu). Soovin lihtsalt, et ma saaksin töötuskindlustushüvitist, sest uue töö leidmine ei ole praegu kerge ning tööstaazhi ca 10a (erinevate tööandjate juures).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
3 aastat 11 kuud tagasi #52600 lisas Lugeja
Ma saan aru, et tööandja ei taha kasutada § 89. Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel
Töötaja saaks lõpetada § 91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt,
Kui olukord muutub keeruliseks, saab konsulteerida Tööinspektsiooni juristidega, kuigi neil onpraegu kiired ajad, telefonid ja emailid leiab ti.ee.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.