Tööandja on kohustatud lõunat jm seadusega ette nähtud pause andma. Kas töötaja on kohustatud lõunat pidama, kui ta selle arvelt tahaks 0,5h varem töölt ära minna?
Mina tööandjana seda ei lubaks. Lõuna mitte pidamine kahjustab tegelikult töötaja tervist nii anatoomiliselt kui psüühiliselt. Seetõttu langeb ka töötaja tööviljakus ning kaotaja on tööandja.
Töööaja korraldus on tööandja õigus ja seetõttu töötajal ei ole õigust nõuda pooletunnist lõunapausi, aga kui sul on ettevõttes mõttekaaslasi, siis võib tööandjale vastava ettepaneku teha.
Ma ei saa sviimase kommenteerija sõnastusest päris hästi aru, aga olen seda meelt, et lõunatamine ja pauside võtmine on töötaja tervise huvides. Kui seni on harjutud teistmoodi ja lõunatama ettenähtud pauside ajal ja mitte ametlikul lõuna ajal on problemaatiline muudatust sisse viia.