Tere,
Olin firmas tööl terve suve ja siis pandi firma kinni ning kolisin välismaale. Tagasi tulles sain tööraamatu kätte aga töölepingu nr. ei olnud öeldi, et lepin on kadunud ning ei oska seda nr. öelda. Ainuke asi tõestamaks, et olin seal tööl oli see, et palk tuli üle firma konto pealt.
Kas ma ise ei saa seda. nr kuskilt uurida?
Asi on selles, et tahan töötusregistrisse arvele võtta aga ei tea kas seal ilma numbrita seda arvestatakse? V kust nad seda teada siis peaks saama kas ma olin tööl v mitte?:(
Tavaliselt on üks lepingu eksemplar ka töötajal endal. Tööraamatut töötukassa ei vajagi, et arvele saada on vaja vaid isikut tõendavat dokumenti http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11315
Paraku nõuti minult Töötukassas tööraamatut kuna puudus tööleping. Oli kõvasti jooksmist, et tööandja omaltpoolt tööraamatusse kanded teeks, töölepingut vormistamast ta keeldus.
Kuna tööandjal ei ole alates 01.07.09a. enam kohustust tööraamatut pidada ja täita siis töötukassal pole õigust seda ka nõuda, töötajale kes tahab peale töösuhte leppemist töötukassasse pöörduda rahade taotlemiseks on tähtis töösuhte lõpetamise paber mis tavaliselt on TL lisa lõpetamise kohta või TL ülesütlemisavaldus vms.
Nagu ma ütlesin, puudus mul tööleping, seega ka töölepingu lisa. Kuna töösuhe oli keeruline, ei olnudki mul millegagi tõestada, et selles asutuses oleksin lepinguline olnud v.a. maksud õnneks olid minu palgalt ametlikult makstud.
Sain aru mida sa ütlesid.
Pidasin vajalikuks oma jutukese selleks kribada, et teised antud teema lugejad nüüd tööandjalt tööraamatu täitmist ei hakkaks nõudma.