Enne katseaja lõppu teatati mulle,et minu töölepingut ei pikendata.Haigestusin üks päev enne töölepingu väidetatavatlõpetamist.Kas firma on kohustatud arvestama minu haiguslehte ja milline kuupäev märgitakse lepingu lõpetamisele,kas tegelik lõpetamise aeg või peale haiguslehe lõppemist?Kas suuline teade töölepingu lõpetamisest on kehtiv,ühtegi paberit ei ole ma selle kohta näinud.
Teid vastuse ette tänades.
Tööandja ei tohi oma algatusel TL-t lõpetada töötaja töövõimetuslehel olemise ajal.
Natuke jääb selgusetuks, kas tööleping oli tähtajaline, kui jah,siis tööandja võib tähtaja möödudes töölepingu lõpetada olenemata haiguslehest.
Täienduseks! Juhul kui tööleping oli tähtajaline peaks tööandja töölepingu lõpetamisest seaduse järgi kirjalikult 5 kl.pv. etteteatama.
Tööleping ei olnud tähtajaline
Tööandjal ei ole õigust haiguslehe ajal TL lõpetada.
TLS § 91 Keeld lõpetada töölepingut tööandja algatusel
p 1 töötaja ajutise töövõimetuse ajal.
Kas suuline teatamine lepngu lõpetamisest on kehtiv,või peaks tegema seda kirjalikult?
Kirjalikult
Kui mind ei ole teavitatud kirjalikult töölepingu lõpetamisest,kas siis tööandja poolt väidetavalt minuga lõpetatud töösuhe on kehtiv.
ma ei saa ikka aru, kas tegemist on siis määratud ajaks või määramata ajaks sõlmitud töölepinguga? Kuidas lepingus kirjutatud on?
Mõlemal juhul peab tööandja kirjalikult teatama
tööleping on sõlmitud määramata ajaks
Katseajal saab tööandja TL lõpetada päevapealt st. etteteatamata katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu, hetkel lihtsalt lükkub TL lõpetamine edasi kuna olete haiguslehel. Katseaja tulemusi hindab tööandja, vaidluse korral peab ta suutma tõendada, milles teie ebasobilikkus seisnes ja teie soovil ka teile seda selgitama.
see tõendamine on aga suht lihtne, sest see kuidas sa oma tööga hakkama saad, seda otsustab seaduse järgi siiski tööandja