Jäta menüü vahele

töötamine töövälise...
 

töötamine töövälisel ajal

6 Postitused
1 Kasutajad
0 Reaktsioonid
634 Vaatamisi
 kati
(@kati)
Liitus: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kuidas tuleb tasuda töötamist töövälisel ajal? Töötaja peab korra nädalas õhtuti paar tundi tööd tegema tavatööajale lisaks. Töölepingus on kirjas põhipalk ja et ületunnitöö tasustatakse EV seadusest tulenevalt.

Loen seadusest nii: Töö eest õhtusel ajal (kella 18-st kuni 22-ni) või öösel (kella 22-st kuni 6-ni) makstakse töötajale lisatasu või suurendatakse põhipalka vastavalt poolte kokkuleppele. Lisatasu iga töötunni eest õhtusel ajal ei tohi olla väiksem kui 10% ja öösel väiksem kui 20% töötaja tunnipalga määrast.

Ma ei saa aru kui tunnipalk oleks 30 EEK, siis õhtusel ajal kui teen tööd saan sellest vähemalt 10% või? Et siis 3 EEK tunnis???



   
Tsiteeri
 Liis
(@Liis)
Liitus: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Lisatasu ei või olla väiksem kui 3 kr tunnis sel juhul



   
VastaTsiteeri
 mari
(@mari)
Liitus: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ületunnitöö tasustatakse vähemalt 1,5 kordselt,s.t. 30*1,5=45 EE + lisatasu õhtuse ja öötöö eest.



   
VastaTsiteeri
 kati
(@kati)
Liitus: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kKumb variant siis ei tea õige on.
Mina loen sellest seadusest välja et 3 eeku ongi kogu tunnitasu lisatöö eest.



   
VastaTsiteeri
(@Virsi)
Liitus: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

LISAtasu tähendab seda, et seda makstakse LISAKS tavalisele tunnitasule.
Ma saan aru nii, et kui sul see õhtune töötamine on lisaks ka ületunnitöö, siis peaks tulema õhtuse töötamise tunnitasuk kokku 30.- +50% 30st(ületunnitasu) + 10% 30st (lisatasu õhtuse aja eest) = 30+15+3 = 48.

Kogenumad, kas nii on õige?



   
VastaTsiteeri
(@molly)
Liitus: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Katil ja Virsil õige



   
VastaTsiteeri