Öisel ja pühade ajal töötamisel on kõrgemad tariifid

  • KIKU
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24274 lisas KIKU
KIKU vastas teemale tehke puust ja punaseks!!!
sõnastasin küsimuse valesti. küsin nüüd siis õieti. niisiis töötan kokana, nädala vahetusel vahest isegi öösel kl 01.00ni. Lepingus on kirjas ainult tunnitasu ( nt20 kr tunnis). Tavaliselt kuulub ju kl22-06 töötamine öise tööaja alla ja nendel tundidel peaks saama 20 % lisaks tavalisele tunni tasule. Kuidas peaks lepingus see kirjas olema, kui antud tunni tasu sisaldab juba nö seda 10-20 %. Minu lepingus pole sõnagi ebatavalisel tööajal töötamise kohta. Olen kuulnud, et seda saab nõuda ka veel 3 aasta järel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 9 kuud tagasi #24277 lisas Ma
Ma vastas teemale tehke puust ja punaseks!!!
Mina sõnastaksin vast nii:...tunnitasuga 20 EEK (sisaldab lisatasu õhtuse ja öötöö eest).See on muidugi ainult suurendatud tunnihinne poolte kokkuleppel.PaS § 17. Kui sinuga ei ole kokku lepitud, tuleb maksta nii 10%+20%. Meie oleme katlakütjatel rakendanud seda -sisaldab- sõnastust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kertu
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #28906 lisas kertu
kertu vastas teemale tariif
kõik see jutt tundub nii reaalne ja õige olevat ,aga kui palju neist seaedustest ka kinni peetakse on ise asi.olen ise nii palju petta saand tööandjate käest,nii et ma ei taha kuidagi uskuda et neid seadusi üldse järgitakse.
kuna praeguses töökohas on nagu leping tehtud ja nagu pole ka.sest makse ta mingeid maksab aga lepingut pole ma näinud,isegi tööraamat on antud ja palka on kontole kantud.kuid töötasust ei tea ma midagi,lubati 27-30.-h eest.esimese 6päeva eest sain ainult 23.-h.nutu ajab kurku.tööpäev algab 7.30 ja lõpeb 23.15-23.30u.nii. lõunat on sellest pooltundi.ei julge ka kuhugi minna töövaidluskomisjoni kuna ma pole kindel ka mul lepingut on ja vist ilma selleta ei saa ma midagi teha.tööl käin ka 2tööl,1vaba ja kodus on mul 1.6a poeg.kui teate midagi siis palun aidake.ette tänades kertu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaia
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #30400 lisas Kaia
Kaia vastas teemale küsimus tegelikult
oskab keegi kommenteerida sellist klauslit töölepingus: "töötaja põhipalk on 20 EEKi tunnis, mille sisse on arvestatud tasu õhtuste ja öötundide eest."???
kuidas üldse mahuvad 20 EEKu sisse need %-d kui hetkel veel kehtiv minimaalne tunnitasu on ise juba ise 17.80???sellele 30% lisades saan mina tunnitasuks 23.14!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 4 kuud tagasi #30402 lisas Tsura
Tsura vastas teemale küsimus tegelikult
Noh jah... aga samas seda tasu 20 krooni tunnis makstakse ka päevaste tundide eest. Kui terve vahetus välja arvestada, siis arvatavasti tuleb see 20 krooni kuidagi välja kah. Üldiselt on ikka nii, et lisatasu võiks põhipalgast eraldi ära näidata. Kas küsimus tekkis enne töölepingu sõlmimist või kirjutasite lepingule alla ja olite selle tingimustega nõus, aga pärast hakkasite mõtlema?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • olga
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #39731 lisas olga
olga vastas teemale õhtul töötamine
mure sis järgmine.tötan praegu 0,75 kohaga,kuna laps veel lasteaias kohta ei saa,olen sunnitud töötama õhtusel ajal 17,00-23,00.tunnitasu on38.aga need kes päeval töötavad saavad samuti 38..lepingus on kirjas et on arvestatud öist tööaega..ja vahel töötan öösel üheni või kaheni ja ei maksta mulle selle eest ka midagi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • verts
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #39734 lisas verts
verts vastas teemale õhtul töötamine
Kui töölepingus on palgakokkuleppes kirjas, et põhipalk sisaldab ka töötamist õhtusel ja öisel ajal siis pole siin midagi juurde küsida rohkem. Ainult siis kui töötad töölepingus kokkulepitud ajanormist üle ehk teed ületunde ja pühade ajal pead saama seaduses ettenähtud lisatasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • martin
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 7 kuud tagasi #39772 lisas martin
martin vastas teemale õhtul töötamine
olen sama küsimusega pöördunud tööinspektsiooni poole, kus vastatai, et kui lepingus on kirjas et palk sisaldab öist ja õhtust töötamise tasu, siis tööandja peab olema lepingus välja toonud, kui suur see tasu on

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K.L
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39968 lisas K.L
K.L vastas teemale Tere
On kirjas et õhtusel aja ehk siis 18.00-22.00-ni tuleb töötajale maksta 10% kõrgemat tasu ja puhekpäevadel töödates tuleb töötajale maksta 50% rohkem.Aga kui mul lepingus pole absoluutselt selle kohta ühtegi sõna on ainult tunnitasu,kas siis ma ei saagi õhtustel aegadel ja puhkepäevadel suuremat tasu?.Mul kuus tuleb umbes 180-200 töötundi,kui palju töötunde seaduse järgi kuus on üldse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39970 lisas molly
molly vastas teemale Tere
need ei peagi olema tl sest need on ette nähtud palgaseadusega ja tööandjal tuleb seda seadust täita.loe palgaseadust.normtunnid on igas kuus erinevad,vaadata saab raamatupidaja.ee,otsi sealt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.