Detsembrikuu töötasude deklareerimine

  • kr6ll
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52114 lisas kr6ll
Mis kuus deklareeriti detsembrikuu töötasud, kui palk kanti üle 11.01.2016 (9-10.01 oli nädalavahetus, seetõttu viibis)? Kas saan õigesti aru, et alles veebruaris?

Uurin, kuna olen rase ja eelmine aasta käisingi tööl ainult ainult detsembrikuu (enne olin mittetöötav õpilane). Öeldi, et kui deklareeriti jaanuaris siis läheb see 2015 a sissetulekuna arvesse, aga kui alles veebruaris siis mitte (minu meelest küll täiesti ebaaus aga... ).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52115 lisas imelik
Jah jaan.kuus tehtud väljamaksed deklareeritakse jaan.kuu TSD mis esitatakse veeb.kuus.
Ebaausat pole siin midagi, sest deklareerimine on kassapõhine.
Ja pealegi kui olekski dets.kuu eest töötasu makstud dets.kuus siis kuidas see üks palgamakse teie hüvitisi küll suurendaks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kr6ll
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52116 lisas kr6ll
Kui too töötasu oleks deklareeritud jaanuaris 2016, saaksin vanemahüvitist miinimumpalga alammääras (alates 2017 on selleks vist 470€ kui ma ei eksi), kuid kui veebruaris siis läheb 2015 a kirja nullringina ning VH-d makstakse vanemahüvitise alammääras (390€) ja isegi kui seda alammäära alates 2017 tõstetakse, siis juba makstavate VH-de puhul seda kahjuks ei muudeta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52117 lisas imelik
See olukord küll jah nii aga sellele oleks tulnud varem mõelda juba tööle asumisel kui rasedus oli teada. Samas kas on ikka kindel, et vanemahüvitise arvestuse aastaks tuleb 2015?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kr6ll
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52118 lisas kr6ll
Tähtaeg on mai keskel. Rasedus oli tol hetkel teada küll, kuid kahjuks ma ei teadnud, et ka too üks kuu võib mingitki rolli mängida vanemahüvitise maksmisel. Lisaks ei oleks mulle saanud 2015 a jooksul mingitki summat töötasuna kanda, kuna viimane vahetus lõppes 31.12 kl 20.00 :(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52119 lisas imelik
Dets.kuu orienteeruv töötasu oleks saanud ettemaksena dets.kuus maksta seda muidugi kui tööandja oleks nõus olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kr6ll
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
8 aastat 2 kuud tagasi #52120 lisas kr6ll
No mis ikka, sain igatahes kinnitust, et tõenäoliselt see jaanuaris saadud töötasu arvesse ei lähe, millest on kahju.

Tänud, imelik!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.