Riigipühad

  • Getter
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 11 kuud tagasi #52175 lisas Getter
Getter lõi teema Riigipühad
Tere!
Mul oleks küsimus riigipühade kohta.
Nimelt soovin küsida 23. ja 24.juuni kohta. Seaduse järgi peaks olema, et makstakse topelttasu nendel päevadel või antakse vaba päev. Meile öeldi juba varem,et oleme 23. ja 24.juuni suletud, mis tähendab seda, et kui minu tööpäev peaks tegelikult olema kummagil päeval siis läheb see kuutasust maha. Kas see on õige, et palgast lähevad need päevad maha? Kas see ei tähendagi siis seda, et anti "vaba päev" ehk 1 variantidest seaduse järgi. Täpsemalt öeldes on selline olukord,et 1.mai oli ka riigipüha, mille eest peaks topelt olema või vaba päev ja nüüd öeldigi mulle,et 1.mai eest topelttasu ei saa,et selle eest antaksegi meile jaanipäeval vaba päev. Keeruline seletada. Aga mina leian,et peaks ju nii olema,et heaküll 1.mai eest topelt ei saanud aga saan minu graafiku järgi 24.juuni vabaks. Aga nad ei saa juunikuu töötasust maha võtta pärast 1 päeva, kuna tehti 24.juuni nende poolt vabaks.


Sai nüüd kokku mitme mõtteline tekst..

Ette tänades,
Getter

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 11 kuud tagasi #52178 lisas marika
marika vastas teemale Riigipühad
Sinu tekstist ei saanud aru, kas oled kuupalgaline või töötad tunnitasuga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Getter
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 11 kuud tagasi #52181 lisas Getter
Getter vastas teemale Riigipühad
Olen kuupalgaline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 11 kuud tagasi #52182 lisas marika
marika vastas teemale Riigipühad
Saan aru, et töötad graafiku alusel aga kuupalgaga? Kui nii, siis peaks ka olema kehtestatud summeeritud tööaja vahemik, mis tavaliselt on 3 või 4 kuud. Selle aja jooksul peab tööandja töötaja graafikud nii paika panema, et ajavahemku jooksul oleks normtunnid täidetud. Juunis nt. on 160 normtundi.
23 ja 24 juuni on riigipühad ja selle arvelt ei tohi töötasu vähendada.
Ehk tuli mu jutt pisut segane aga täpsusta natuke, kuidas Teie töö on korraldatud

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.