puudub tööleping

  • mihkel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 10 kuud tagasi #52187 lisas mihkel
mihkel lõi teema puudub tööleping
Tervist. Mul selline küsimus, et kas tööandja on kohustatud töötajale paberil ja allkirjastatud lepingu andma? Nimelt olen tööl kõik ametlik tip ja top aga lepingut pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 10 kuud tagasi #52188 lisas imelik
imelik vastas teemale puudub tööleping
Jah ikka.

TLS §5. Töötaja teavitamine töötingimustest
(1) Töölepingu kirjalikus dokumendis peavad sisalduma vähemalt järgmised andmed:....

(3) Kui andmeid ei ole töötajale enne tööle asumist esitatud, võib töötaja neid igal ajal nõuda. Tööandjal on kohustus esitada andmed kahe nädala jooksul arvates nõude saamisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mihkel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 10 kuud tagasi #52189 lisas mihkel
mihkel vastas teemale puudub tööleping
Aga tööanjal täiesti ükskõik olen küsinud aga siiani pole lepingut, nüüd juba 3a nii. Kelle poole veel sellise murega põõrduda saaks? Ja kas tööandja saab kuidagi meie töösuhet oma huvides ärakasutada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 10 kuud tagasi #52190 lisas imelik
imelik vastas teemale puudub tööleping
Tee tööandjale kirjalik nõue kui 2 nädala jooksul ei midagi siis võimalik pöörduda TVK või kohtusse. TI jurist võib ka vahel häid soovitusi jagada.

Kui oled TÖR-s registreeritud kõik need 3a ja igakuu maksuametile ka õige makstud töötasu deklareeritud ja puhkust ka saanud jne.(kõike näed oma e-maksuametist) siis ei tundu olevat ärakasutamisega vaid lihtsalt tegemist tööandjaga kes paberit ei pea millekski vaid tugev käepigistus ongi kokkulepe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.