Puhkusetasu arvutamine ja päevatasu arvutamine

  • Kerli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 9 kuud tagasi #52205 lisas Kerli
Tere!

Olen sellise graafikuga tööl nagu: lühike pikk nädal ehk 1 nädal E,T,R,L,P ja teine K,N tööl.
Olen saanud iga kuu kindlat palka 496,72 netos.
Olin puhkusel 11.07-24.07.2016 ehk 14 päeva. Palju ma peaksin saama puhkusetasu ? Ja mis oleks see poole kuu palk ?
Lisaks, puhkuselt tulles tegin veel lisapäeva, lisapäeva arvestatakse ju kindla palga juures ja sellise graafiku juures jagades kuupalk päevadega ? Mis teeb juulis siis 14 tööpäeva. Ehk 496,72/14 on päevahind 35.48, mille peaksin palgale lisaks saama? Olen ma õigesti saanud aru ?
Praegu sain palga 518,75.
Mina oma endiste arvutuste kohaselt sain aru,et kui olen 14 päeva puhkusel siis arvestusena tuleks täispalk 496,72 pluss see päevahind.

Ehk seletate natukene,
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merka
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 7 kuud tagasi #52230 lisas merka
Ka mina sooviksin selle kohta vastust saada. kuna ka mul on selline töökraafik et lyhike ja pikk nädal. Plaanis puhkus välja võtta okt kuus 14 päeva. teistele töötajatele maksti puhkuse rahasid nende tundide eest mis na oleksid pidanud olema kraafiku järgi tööl. st siis 7 päeva eest vaid.. kuupalk on 380 kätte.. palju ma peaksin seaduslikult saama puhkuse rahasid. minu loogika ütleb et peaksin saama pool kuu palgast. et ennem kindel olla ja ülemusele vastu hakata kui see nii pole tehtud siis küsiksin ennem asja ette.. siis tean kas panna lahkumisavaldus lauale või ei.. osa palgast ta nagunii maksab ümbrikus. ja palgalehte pole ma poole aasta jooksul näinudki... tänan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
7 aastat 7 kuud tagasi #52234 lisas imelik
§1 (1`) Kui töötajale maksti keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud kuue kalendrikuu eest ainult muutumatu suurusega töötasu, siis puhkusetasu maksmiseks keskmist töötasu ei arvutata ja töötajale makstakse muutumatu suurusega töötasu.
See siis tähendab seda, et kuu eest (töötasu+puhkusetasu) kokku peaks tulema kokkulepitud bruto kuu töötasu. Olenevalt millal puhkusetasu välja makstakse on võimalik, et ei saa maksuvaba tulu 170€ kasutada seeläbi tuleb neto(kätte) 34€ võrra väiksem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.