koondamine peale lapsehoolduspuhkust

  • Ele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
6 aastat 7 kuud tagasi #52407 lisas Ele
Tere.

Mul on selline küsimus,et soovin naasta tööle lapsehoolduspuhkuselt, kuid töötingimused ja palk on muutunud vähemaks, tööandjaga oli ka vestlus et kas on võimalik paluda koondamist? kas ma saaksin lasta end koondada, kui ei ole töötingimustega nõus? millised variandid on ja mis paragrahv, kuna tööandja uurib ise ka veel omalt poolt..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
6 aastat 7 kuud tagasi #52409 lisas imelik
imelik vastas teemale koondamine peale lapsehoolduspuhkust
Kui tööandjal ei ole TL kokkulepitut enam pakkuda siis ei olegi muud tal teha kui töötaja koondada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ele
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
6 aastat 7 kuud tagasi #52410 lisas Ele
Täpsustan veel, et kui lapsehoolduspuhkusel olles on esiteks tööanda veel vahetunud näiteks Starman- Elisaks ja ametipositsioon muutunud, töökohustused suurenenud, palk sama, kas võin pauda koondamist?
Kas mul on saada mingisugust koondamisraha, kui olen just lapsehoolduspuhkuselt tulnud?
Kas saan 1 kuu koondamisraha? kui ei ole veel ühetgi päeva peale lapse hooldus puhkust töötanud.


Ette tänades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
6 aastat 7 kuud tagasi #52413 lisas imelik
imelik vastas teemale koondamine peale lapsehoolduspuhkust
Arvatavasti läks teie TL muutumatul kujul uuele tööandjale üle ja vastus ikka sama kui tööandja ei suuda pakkuda teie olemas olevas TL-s kokkulepitud tööd jms. peab ta teid koondama (enne võib pakkuda muud tööd kui tal seda on). Töötaja ei saa paluda(nõuda) koondamist, töötaja saab paluda(nõuda) TL kokkulepitud tingimustel tööd.
Koondamise korral on teil õigus saada ühe kuu keskmise tasu ulatuses koondamistasu, vähem etteteatamise eest hüvitist kui koondavad päevapealt ja kasutamata jäänud puhkuse eest puhkusehüvitist.

Alati saate pöörduda ka TI juristi poole. www.ti.ee/est/kontaktid/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.