Puhkus ja kuidas nihkub seoses riiklike pühadega

  • carry
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
5 aastat 1 Kuu tagasi #52539 lisas carry
Palun abi kuidas nihkub puhkus, kui mul vaja aasta lõpuks võtta 11 päeva puhkust välja. Olen mõelnud need võtta alates 16 dets. Miinimum on korraga välja võtta 5 päeva. Siit küsimus, kuidas mul oleks neid kõige õigem välja võtta? Kuidas puhkus nihkub 24-26 dets- kas need nihkuvad päevad loetakse ka laupäevaks ja pühapäevaks?
Kas mul tasub võtta eraldi kahe puhkuseavaldusega 16-20.12 (5päeva)ja siis 23-28.12 (6 päeva).Nüüd nihkub kolm kalendri-või tööpäeva edasi, st kas 29,30 ja 31.12 või siis 30,31, ja 1.01 mis omakorda nihkub 02.01?

Väga segane aga ehk saavad targad aru... ja aitavad parima lahenduse leida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
5 aastat 2 nädalat tagasi #52543 lisas .
esiteks, kust on pärit see miinimum 5 päeva? Mingi firmasisene kokkulepe? Seadus ütleb, et tööandja võib keelduda puhkust jagamast lühemaks, kui 7 päeva.
Riigipühad jäävad puhkusearvestusest välja, ei loeta riigipühi laupäevaks-pühapäevaks, mis lähevad puhkusearvestusse sisse. Kui kirjutad avalduse 6 päevane puhkus algusega 23.dets, siis viimane puhkusepäev on 31.detsembril. Kui kirjutad avalduse perioodiks 23-28.dets, siis puhkad 3 päeva. Mitte midagi iseenesest ei nihku.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.