Minpalk 2003

  • salme
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 kuud tagasi #17524 lisas salme
salme vastas teemale Minpalk 2003
Loen ja imestan - millise loogika alusel sattus käibemaks sellesse võrrandisse? Kui töötaja teenib firmale nt tunnis 500.- + km18%, siis kas ta tõesti teenib endale tunnis 500.- - maksud? Siis saabuks ju pankrot! Töötaja poolt firmale teenitud raha ei ole ju töötaja töötasu!
Kui rääkida REAALSEST maksukoormusest, siis tuleks ikkagi eristada kahte asja: üks on firma maksukoormus (käibemaks realisatsioonilt, sotsiaalmaks 33% ja töötuskindlustusmakse 0,5% töötaja töötasult) ja teine töötaja oma (tulumaks 26%, töötuskindlustusmakse 1% ja võibolla ka kogumispensioni makse 2%), mis peetakse kinni töötaja palgast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 kuud tagasi #17526 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Minpalk 2003
palk.ee vastas küsimusele "palju maksab minu tööandja minu pealt makse ,juhul kui olen ainult miinimum palgal".
Tööandja maksabki REAALSELT töötaja palgalt sotsiaalamksu 33% ja töötuskindlustus makset 0,5%.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • MArt Kärn
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 kuud tagasi #17527 lisas MArt Kärn
MArt Kärn vastas teemale Minpalk 2003
kas sina, salme, siis käibemaksu ei maksa (vt. kaupade hinnad poes)? nõnda rikud sa ju jeesti vabariigis kehtivat seadust?!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • salme
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 3 kuud tagasi #17529 lisas salme
salme vastas teemale Minpalk 2003
Käibemaksu tuleb poes käies ikka maksta, aga sellisel juhul oleks palgasaaja maksuarvestus järgmine: brutopalk 3390.- -töötuskindlustus 1% 34.- - kogumispension 2% 68.- - tulumaks 26% 595.-. Kätte saan seega 2693.- ning alles selle summaga on mul võimalik poodi minna, millelt maksimaalselt saan käibemaksuks maksta 485.-.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.