Puhkusetasude maksmine...

  • Marju
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17537 lisas Marju
Marju lõi teema Puhkusetasude maksmine...
Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust. Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra. ---
Ütleme, et tööandja ei ole puhkusetasu õigel päeval välja maksnud, siis kuidas ma neid saamata jäänud päevi nüüd arvestama hakkan?
Ütleme, et ametlikult jään puhkusele 3.märtsil(esmaspäev). Seega peaks puhkusetasud olema makstud 27.02(neljapäev). Aga, kui puhkusetasud laekuvad 3.märtsil? Siis mitu päeva ma juurde saaks nõuda? Kas minu puhkus hakkab siis kehtima alles 4.märtsist(teisipäevast)?
Jutt sai keeruline, aga äkki keegi saab aru ja oskab nõu anda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17546 lisas Maie
Maie vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Küsin hoopis juurde, et kas need puhkusepäevad , mis edasi lükkuvad tuleb ka kinni maksta või tuleb need päevad ilma rahata olla ? Kui ilma rahata, siis mis mõtet on need päevad juurde nõuda ja rahata jääda ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17549 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Arvame, et juurde saaks nõuda 2 tööpäeva jagu puhkust, s.t. et puhkusele jääte ikka 3.märtsist aga puhkus pikeneb 2 tööpäeva võrra. Loomulikult tuleb tööandjat asjast teavitada ning Teil omavahel kokkuleppele jõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17550 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Puhkusepäevad maksakse ikka kinni. Puhkus pikeneb ikka puhkusega, kui ei ole öeldud teisiti.
Juhin aga tähelepanu sellele, et puhkust küll on võimalik juurde nõuda aga Te saate seda siiski endale ettenähtud puhkuspäevade eest, mis on aastas võimalik Teil võtta. S.t. kui Teil on võimalik võtta puhkuspäevi aastas kokku 28 päeva, siis see päevade arv ei pikene 30-ks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17555 lisas Pille
Pille vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Oot oot!!
Kui mul läheb puhkus tööandja lohakuse tõttu 2 päeva pikemaks, siis kas ma saan nende eest makstud või ei saa?
Küsimus on lihtsalt põhimõtteline, sest tööandja pidevalt viivitab palkade maksmisega ja puhkusetasude maksmisega. Ükskord tahaks oma õiguste eest ka seisma hakata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lihtsalt arvan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17557 lisas lihtsalt arvan
lihtsalt arvan vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Mina saangi nii aru, et sa pikendad oma puhkust, aga tööandaja maksab pärast ilusti palka selle eest. Lihtsalt mängid ülbet ja lähed siis kui puhkus läbi saab. Puhkus hakkab jooksma päeval, mil sulle puhkusetasu üle kanti. /juhul kui kanti hiljem/.
Aga muidugi pead enne ülemusega sellel teemal rääkima ja omad nõudmised esitama. Ega nad ka taha, et töötajad näpuga järge veavad ja seadusi tunnevad.
Aga õige ta on. Aja aga jalad harki ja nõua õigust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17560 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Puhkuspäevade eest makstakse ka puhkuserahad - ükskõik kas see on planeeritud puhkus või pikendatud puhkus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17561 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Puhkusetasude maksmine...
Töötaja peab siiski tööandjat teavitama oma nõudmistest. Tööandjaga kooskõlastamata isetegevus võib lõppeda vallandamisega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.