Tööpäeva lühendamine

  • Ljudmila
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17582 lisas Ljudmila
Ljudmila lõi teema Tööpäeva lühendamine
Vastavalt Sotsialministeeriumi kirjale on tööaja üldine riiklik norm veebruaris 152 tundi (19*8). EV aastapäev langeb esmaspäevale, kuid mõndadel töötajatel, kes töötavad vahetuse järgi pühapäeval on see tööpäev ja seaduse järgi lühendatakse seda kolme tunni võrra. Tootmisvajadusel nad töötasid ikkagi 152 tundi. Millisest normist me peame arvestama nende töötasu (öö-,õhtu tunnid)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17599 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Tööpäeva lühendamine
Töö- ja puhkeaja seadusest:

§ 25. Tööpäeva lühendamine rahvuspühale ja riigipühale eelneval päeval

Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja esimesele jõulupühale vahetult eelnevat tööpäeva lühendatakse kolme tunni võrra.

Töötajatele, kellel tööpäev jäi riigipüha eelsele päevale, tuleb seaduse järgi arvestada 3 ületundi. Nende töötajate normtunnid veebruaris on hoopis 149. See, kas need tunnid lähevad öisteks- või õhtusteks ületundideks, sõltub sellest, mis kellaajal töötati.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ljudmila
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17612 lisas Ljudmila
Ljudmila vastas teemale Tööpäeva lühendamine
Kas on õige, et kui ma töötasin veebruaris 80 tundi öisel ajal (kella 22.00-06.00), mul on määratud kuupalk 5000.- ning ma töötasin rahvuspühale eelneval päeval (normtunnid on 149), siis lisatasu öise töö eest on
5000/149*80*20%= 536,91
aga kui ma ei oleks töötanud rahvuspühale eelneval päeval (normtunnid on 152), siis
5000/152*80*20% = 526,32 ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mr
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 2 kuud tagasi #17621 lisas Mr
Mr vastas teemale Tööpäeva lühendamine
Nii jah.
Kuna ei tea, mitu tundi üldse töötasid, siis võib kõne alla tulla ka 3 ületundi. Tihti unustatakse see ajakava tegemisel ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
21 aastat 1 Kuu tagasi #17669 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Tööpäeva lühendamine
Tuletame meelde, et kui vahetus algab riigipühaeelsel päeval ja lõpeb riigipühal või algab riigipühal ja lõpeb riigipühajärgsel päeval, tasustatakse tööd sellises vahetuses nagu riigipühal(Palgaseadus §16 lõige2) - seega need tunnid tasustatakse veel kahekordselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.