Euroopa Parlament kiitis hiljuti heaks direktiivi, mis kohustab tööandjaid avalikustama palganumbri enne töövestlust. Eestil on direktiivi üle võtmiseks aega kolm aastat. Suur osa tööandjatest sellega vabatahtlikult kaasa ei läheks.

„Käisin hiljuti töövestlusel. Tööandja oli väga sümpaatne, töö tundus samuti tore. Kui keset intervjuud selgus aga palk, mida nad on võimelised maksma, siis teadsin kohe, et seda on liiga vähe, et ära elada,“ räägib Pärnus elav Kaisa Kask. „Tundsin end väga ebamugavalt, sest ma ei julgenud kohe ära öelda. Kartsin, et muidu arvatakse, et olen ainult raha peal väljas. Läksin intervjuuga edasi ja ütlesin lõpus, et pean paar päeva mõtlema.“

Ta märgib, et oleks palk kohe teada olnud, poleks ta intervjuule läinudki. „Tööandja võib olla ükskõik kui meeldiv, aga fakt on see, et palga suurus mängib inimeste jaoks suurt rolli. Eriti valdkondades, kus tasu on niigi keskmisest madalam. Näiteks teeninduses.“

Edasi loe: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120198804/palk-enne-intervjuud-avalikuks-tooandjad-seda-on-liiga-keeruline-teha