Vilets bussiliiklus ei lase tööd leida ega tööl käia

  • palk-ee
  • Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
More
14 years 6 months ago #44819 by palk-ee
Agne Narusk Isegi töötukassasse või koolitusele minek on rist ja...

Vilets bussiliiklus ei lase tööd leida ega tööl käia

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • ain telve
  • Visitor
  • Visitor
14 years 5 months ago #44820 by ain telve
Replied by ain telve on topic tere
kuhu pöörduda,kui lõpeb tõõtu toetus,kas valda,mul sama probleem,liiklust pole jne.olen koondatud,jaanuaris lõpeb igasugune toetus töötukassast,kuidas edasi,ei tea.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Sirje
  • Visitor
  • Visitor
14 years 5 months ago #44821 by Sirje
Replied by Sirje on topic tere
Pead pöörduma kohaliku omavalitsuse poole - vallavalitsusse ja sul on ilmselt õigus toimetulekutoetusele.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • ain telve
  • Visitor
  • Visitor
14 years 5 months ago #44828 by ain telve
Replied by ain telve on topic tere
Tänan.Kui suur toimetuleku toetus praegusel ajal on,milliseid pabereid selleks vaja läheb,olen võhik täielikult,alati ilma toetusteta hakkama saanud.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Sirje
  • Visitor
  • Visitor
14 years 5 months ago #44829 by Sirje
Replied by Sirje on topic tere
Toimetulekutoetus ehk see summa mis peab inimesele kätte jääma peale eluasemekulude tasumist on pere esimesele liikmele 1000 krooni ja teisele ning igale järgnevale pere liikmetele 800 krooni.
Eluasemekulud mis toetuse arvestamisel aluseks võetakse on siis küte, vesi, prügivedu, hoone kindlustus,elekter. Kui suures osas eluasemekulusid toetuse määramisel arvesse võetakse, siis selle kehtestab iga omavalitsus ise. Toetuse saaja seisukohast vaadatuna on probleem siin selles, et kuludena ei arvestata näiteks nn remondifondi makstavaid rahasid või siis maja renoveerimiseks võetud laenu, mida maja elanikud igakuiselt maksavad.
Jooksva kuu toetuse taotlemisel võetakse arvesse ühelt poolt sissetulekud ja teiselt poolt siis eluasemekulud.
Samas loetakse kõik ühel pinnal elavad inimesed toetuse taotlemisel üheks pereks ehk siis arvestatakse kõigi sissetulekuid. Ehk näiteks 40.aastane inimene kes elab koos pensionärist vanematega loetakse üheks pereks ja sissetulekuna toetuse taotlemisel arvestatakse ka pensionid.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • ain telve
  • Visitor
  • Visitor
14 years 5 months ago #44840 by ain telve
Replied by ain telve on topic tere
Ma tänan abi eest.

Please Log in or Create an account to join the conversation.