Tööinspektsioon kontrollib tööajast kinnipidamist

  • Maie
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23736 by Maie
Loomulikult ka nii võib,et lööd ukse kinni ja marsid minema,aga kurb on see ,et kust saada uut töökohta ja RAHA on ju vaja,et ELADA.
Mulle tundub,et see niisama lihtne ei olegi.Või kuidas öeldakse , et kaheotsaga asi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Tsura
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23743 by Tsura
Jah, kuskil maakohas või väikelinnas on tõesti selline oht olemas, et jääd oma uhkusega pöialt imema. Aga siis pole ju mõtet foorumis oma tööandjat taga siunata.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • mann
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23754 by mann
Kordan veel sulle Kalms, et ma ei ole ülemus aga minul on küll jah ülemusi!! See kuidas oma tööandjaga läbi saadakse on iga üle suhtumise ja põhimõtete küsimus. Kui mõnel on elus toime tuleku põhimõtteks pealekaebamine ja seljataga tsurkimine, siis jõudu! Terv. Mann

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Maie
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23762 by Maie
Kas tööandjal on õigust nõuda müüjalt inventuuride puudujääkide kinni maksmist ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Tsura
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23763 by Tsura
Õigus nõuda on, aga kas see ka tähendab, et raha saad, ei ole sugugi kindel.
Kui oli täieliku mat vastutuse leping sõlmitud, siis ehk annabki midagi välja nõuda. Muidu piiratud mat.vastutus töötaja 1 kuupalga ulatuses.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Maie
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23766 by Maie
Aga kas see pole müüja suhtes ebaõiglane, et ta peab maksma 4000 kr ei millegi eest, ega ometi tema seda kaupa ei varasta ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Maie
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23767 by Maie
Mat vastutuse leping on sõlmitud jah.
Kas siis ükski seadus müüjat ei kaitse, see on ju terve kuu palk mida peame maksma, mul niigi kaks last vaja kasvatada ja üürid maksta ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • saara
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23768 by saara
Kui olete mat.vastutuse lepingule alla kirutanud, siis ei ole miskit tagasi ajada - järelikult vastutate varastatud kauba eest. Kui alla kirjutanud ei ole, ei ole minu meelest ka õigust midagi töötajalt nõuda.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Tsura
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23776 by Tsura
Kui poest varastatakse, on müüjad oma töökohustusi hooletult täitnud. Kuidas tööandja teab, et ostjad varastavad, äkki on pikkade näppudega mõni müüja.
Tõesti, ma ei taha kedagi süüdistada!!!
Aga lugu on nii, et kui teie ei anna kirjalikku nõusolekut oma palgast puudujäägi kinnipidamiseks, siis on tööandjal ainuke võimalus pöörduda avaldusega töövaidluskomisjoni või kohtu poole. Eks seal kumbki pool seleta, kuidas asjalood on.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Maie
  • Visitor
  • Visitor
18 years 10 months ago #23816 by Maie
See on päris suur pood ja kui on palju rahvast, siis ei ole ju aega müüjal jälgida kas keegi varastab või ei, sest ta peab ju kliendile kaupa müüma.Turvatöötajaid meie poes pole.

Please Log in or Create an account to join the conversation.